Kategorie

Drożdże piwne

To jeden z podstawowych składników złocistego napoju, bez którego proces fermentacji byłby niemożliwy! Warto więc upewnić się, że korzystamy z najwyższej jakości produktów, które nie zaszkodzą naszej domowej produkcji.

W tej kategorii znajdziesz drożdże browarnicze różnych rodzajów, przeznaczone do piwa zarówno górnej, jak i dolnej fermentacji. Dzięki nim z powodzeniem otrzymasz napoje typu ale, stout, koźlak, IPA, APA i inne ulubione smaki. Każdy ze szczepów pozwala uzyskiwać inne wrażenia smakowe i zapachowe, dodając kompozycji akcentów owocowych, kwiatowych czy też wytrawnych.

Produkty dostępne na naszej stronie zostały dokładnie opisane pod względem charakterystyki i zastosowania. Zamieściliśmy w nich informacje, które będą niezbędne dla każdego doświadczonego w temacie warzenia. Dotyczą one między innymi stopnia kłaczkowania i osiadania, stopnia odfermentowania, zalecanej temperatury fermentacji oraz dozowania. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z browarnictwem – zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiednie drożdże piwne!