Kategorie

BIOWIN ACTIVSORB WĘGIEL AKTYWNY KOKOSOWY 0,9 l

Cena:18,00 zł

Obsługujemy szybkie płatności internetowe
Obsługujemy szybkie płatności internetowe

Dodaj do listy życzeń

Węgiel służący do filtrowania destylatów, w wyniku czego otrzymany produkt jest super czysty (w smaku i zapachu). Można również używać do filtracji wody.

More details

Biowin węgiel aktywny kokosowy:   objętość opakowania: 0,9L

                                                            granulacja: 0,6-2,36mm                                                     

Wyprodukowany z łupin orzecha kokosowego, specjalnie do harmonizacji (korekty) smaku i zapachu wody pitnej oraz spirytualiów. Węgiel kokosowy jest wysoce efektywnym adsorbentem wielu substancji wpływających niekorzystnie na smak i aromat destylatów.

Swoje wyjątkowe właściwości pochłaniania niepożądanych związków organicznych zawdzięcza silnie porowatej strukturze uzyskanej w wyniku specjalnej obróbki termicznej łupin orzechów kokosowych i działaniu pary wodnej.

Zasada stosowania węgla kokosowego jest podobna do tej stosowanej w typowych filtrach wodnych. Czas przepływu 1litra płynu przez złoże z węgla Biowin powinien wynosić minimum 60 minut (efektywność pochłaniania niepożądanych substancji zależy od czasu kontaktu płynu z adsorbentem).

Alternatywnie, adsorbent można umieścić w nylonowej siateczce i włożyć bezpośrednio do pojemnika z oczyszczanym płynem na czas nie krótszy niż 6 godzin, systematycznie mieszając.

Efektywność działania węgla zależy również od temperatury destylatu. Podwyższona temperatura płynu nie sprzyja adsorpcji – optymalna temperatura dla procesu pochłaniania to 10°C.

Jedno opakowanie wystarcza na przefiltrowanie ponad 10 litrów destylatu.

Objętość 0,9l

Produkty w tej kategorii

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: