Kategorie

BALON SZKLANY 54L W KOSZU - tylko odbiór w sklepach stacjonarnych

Cena:110,00 zł

Obsługujemy szybkie płatności internetowe
Obsługujemy szybkie płatności internetowe

Dodaj do listy życzeń

B54

PROMOCJA OBOWIĄZUJE TYLKO W PRZYPADKU ZAKUPIENIA BALONU W SKLEPIE INTERNETOWYM I ODBIORZE W JEDNYM ZE SKLEPÓW STACJONARNYCH.

Balony szklane wąskootworowe przeznaczone do fermentacji win, piw, miodów pitnych i do nalewek. Plastikowa , zdejmowana obudowa pozwala na dokładne umycie balonu, pełniąc jednocześnie funkcję ochrony szkła przed stłuczeniem. 

Do balonu pasują korki gumowe, z korka naturalnego oraz kapturki o średnicy 54 mm. Szkło, z którego wykonane są balony jest szkłem sodowym posiadającym wszelkie atesty pozwalające na kontakt z artykułami spożywczymi


Użytkowanie:

  • balonów nie wolno myć w gorącej wodzie oraz poddawać gwałtownym zmianom termicznym (przenoszenie z zimnego do ciepłego otoczenia),zbyt wysoka temperatura mogłaby spowodować uszkodzenie szkła. Zalecane jest mycie balonów w letniej wodzie z dodatkiem środków dezynfekcyjnych (np. pirosiarczynem potasu)
  • zaletą szklanych balonów jest ich wysoka szczelność i możliwość „podpatrywania” procesu fermentacji. Z praktycznego punktu widzenia polecane jest prowadzenie pierwszej fermentacji w miazdze w pojemniku fermentacyjnym, następnie po pierwszym zlaniu i odciśnięciu owoców, prowadzenie dalszej fermentacji w szklanym balonie. 


UWAGA
Ze względu na powstające w trakcie burzliwej fermentacji duże naprężenia, zalecane jest w tym okresie zamknięcie balonu czymś mniej szczelnym, np. czopem z waty, co zapobiega jego ewentualnemu pęknięciu.

Pojemność 54l